Scott Tiger Tech Blog

Blog technologiczny firmy Scott Tiger S.A.

Android Life

Autor: Piotr Karpiuk o czwartek 5. lipiec 2012

Kolejne czasopismo dla użytkowników Androida: Android Life, tym razem związane z PC World, cena 24,90. Dla mnie wartościowych informacji jest tam niewiele:

Trendy

Najpopularniejsza rozdzielczość smartfonów z Androidem: 800×480, przeciętny rozmiar ekranu to ok. 4 cale. Dla tabletów jest to 10.1 cala, rozdzielczość ekranu osiąga już 1920×1200 (Transformer Prime), a nawet 2048×1536 (najnowszy iPad).
Według badań jedną z najważniejszych funkcji telefonu komórkowego jest aparat fotograficzny, a droższe smartfony są już dziś w stanie zastąpić tanie aparaty kompaktowe.
Rozwój smartfonów coraz bardziej zagraża pozycji konsoli, szczególnie przenośnych.
Na Zachodzie rozwijają się powoli serwisy, które umożliwiają grę uruchomioną na serwerze, gdy na ekran komputer-terminalu wysyłany jest jedynie przetworzony obraz.
Firma Canonical pracuje nad tym, aby przyszła wersja Linuksa Ubuntu dała się uruchomić na smartfonie, co w połączeniu z zewnętrznym ekranem i bezprzewodowo podłączonymi myszką i klawiaturą może zastąpić komputer.

Ciekawsze aplikacje

Sleep as Android
Gdy trzymamy smartfon w nocy na łóżku zaraz obok poduszki, aplikacja bada naszą fazę snu i budzi przyjemnymi, narastającymi odgłosami natury. Wybiera do tego najlepszy moment fazy płytkiego snu, w wyznaczonych widełkach czasowych, a po pewnym czasie pozwala na przeglądanie zapisanych statystyk. Na stronie autora czytamy, że program działa wykorzystując akcelerometr i czujnik orientacji, które są na tyle dokładne by wykrywać ruch na materacu. Autor zakłada, że więcej ruchu oznacza płytszy sen. Aplikacja ma ocenę 4.5/5 (przy ponad 20 tys. głosów).

moBilet
pozwala kupić jednorazowy bilet komunikacji miejskiej w ponad 100 miejscowościach w Polsce
Slashtop
jedna z wiodących aplikacji do obsługi komputera za pomoca urządzeń mobilnych
Złap Taxi
pozwala na wyszukiwanie i posortowanie po cenie korporacji taksówkarskich w okolicy i wykonanie telefonu bez przepisywania numeru; na terenie Warszawy pozwala zamówić taksówkę wyłącznie przez internet, bez potrzeby wykonywania telefonu
iTaxi.pl
innowacyjna aplikacja, dzięki której za pomocą nadajnika GPS możemy ustalić, w jakiej odległości od nas znajduje się najbliższa taksówka. Co więcej, informacje, że poszukujemy taksówki, trafiają także do kierowców. Możemy wybrać jeden z samochodów widocznych na mapie i zamówić taksówkę do naszej lokalizacji jednym dotknięciem ekranu. Niestety aplikacja na razie działa tylko w Warszawie.
Share and Enjoy:
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Śledzik
  • Blip
  • Blogger.com
  • Gadu-Gadu Live
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyć następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>