Scott Tiger Tech Blog

Blog technologiczny firmy Scott Tiger S.A.

Eksperymenty z Google Earth

Autor: Piotr Karpiuk o środa 9. Październik 2013

Google Earth to darmowy interaktywny globus o pokaźnych możliwościach. Do czego możemy go użyć w projektach informatycznych?

Spanish Train Crash 3D

Symulacja katastrofy kolejowej w Hiszpanii.

Artykuł na gearthblog.com

Honolulu housing prices

Ceny domów w Honolulu. Nad powierzchnią ziemi unosi się półprzezroczysta mgła, której kolor odpowiada cenie domów w danej okolicy.

Artykuł na gearthblog.com

Trayvon Martin murder case

Szczegółowy opis pewnej sprawy kryminalnej, na potrzeby policji.

Artykuł na gearthblog.com

Positions of Satellites Around Earth

13 tys. satelitów okrążających Ziemię

Cruise ship Costa Concordia

Symulacja katastrofy statku Costa Concordia

Artykuł na gearthblog.com

GPS + Video + Google Earth

Kliknij obrazek, aby obejrzeć na żywo

Artykuł na gearthblog.com

Ciekawostki

W nowych Mapach Google, o ile komputer obsługuje WebGL, pojawił się nowy typ mapy „Earth”, co pozwala uzyskać funkcjonalność Google Earth w przeglądarce bez instalowania plugina. Zainstalowanie Google Earth Plugin (niestety tylko Windows) pozwala używać Google Earth w przeglądarkach (Chrome 5+, MSIE 7+, FF 3+) na własnych witrynach webowych, i oprogramować go w JavaScripcie – w zasadzie można za pomocą skryptu wykonać te wszystkie czynności, które użytkownik może wykonać za pomocą myszki w Google Earth.
Jeszcze do niedawna każdy Internauta mógł wykonać trójwymiarowy wektorowy model dowolnego budynku na Ziemi, dodać go do 3D Warehouse, skąd po zaakceptowaniu pojawiał się w Google Earth. Od 1 października 2013 Google rezygnuje z pomocy Internautów, twierdząc że użyje własnych technologii by zrobić to lepiej.
Google Earth można używać offline korzystając z cache (jego wielkość da się skonfigurować).
W Google Maps w widoku StreetView po naciśnięciu „3” na klawiaturze otrzymamy obraz stereoskopowy, dzięki czemu po założeniu odpowiednich okularów będziemy widzieć bardziej „trójwymiarowo”.

Wiele klipów YouTube jest geotagowanych. Niegdyś w Google Earth była warstwa YouTube, obecnie niestety ma. Z zewnętrznych źródeł informacji (warstw) na temat miejsc warto wymienić Zdjęcia (internautów wrzucone do serwisu Panoramio), 360 Cities (zdjęcia panoramiczne internautów z serwisu o tej nazwie), Kamery, i Wikipedia.

Share and Enjoy:
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Śledzik
  • Blip
  • Blogger.com
  • Gadu-Gadu Live
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyć następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>